iFi xDSD
DAC / HEADAMP

idsd_bl_big
iFi Audio micro iDSD BL
DAC / HEADAMP / PRE
Maj 5, 2017
ifi_xdsd_eisa

Przenośny DAC xDSD to najnowsze osiągnięcie marki iFi w dziedzinie przystępnych cenowo, zaawansowanych rozwiązań audio..

Jego zupełnie nowa, jonizowana próżniowo obudowa z ciemnego stopu aluminium i magnezu wzbudza podziw i pewność. Stylowo wykończona nakładka zapewnia stabilne, bezprzewodowe połączenia jakości CD.

xDSD to gwarancja świetnych wrażeń dla wszystkich miłośników muzyki.

Po pierwsze, dostarcz on bezprzewodową jakość klasy CD w połączeniu z urządzeniami Apple/Android. Przesyłanie ulubionej muzyki z zainstalowanych na telefonie aplikacji, takich jak iTunes, Apple Music, Tidal i Spotify jest na wyciągnięcie ręki.

eisa-award-logo-ifi-audio-xdsd-dropshadow

Po drugie, jest on zdolny do przetworzenia sygnału o częstotliwości dochodzącej nawet do 768kHz PCM, 512 DSD albo MQA, dostarczanego lokalnie lub za pośrednictwem usługi streamingowej Tidal.

Po trzecie, dzięki w pełni analogowej strukturze układu i oryginalnego wzmacniacza słuchawkowego S-Balanced, do podłączonych słuchawek dostarczany jest dźwięk o dużych walorach brzmieniowych i wyjątkowej muzykalności..

img_1799
High-endowe wrażeń bezprzewodowo na wynos, maksimum możliwości po kablu
xDSD z łatwością dostarczy wysokiej klasy sygnału Bluetooth z telefonu, odtwarzacza muzycznego, laptopa, a nawet telewizora prosto do Twoich ulubionych słuchawek.

Protokoły AAC i aptX pozwalają technologii Bluetooth osiągnąć poziom jakości odpowiadający nagraniom CD, który w typowym standardzie SBC jest odpowiednikiem słabego jakościowo pliku MP3.

Tak łatwo to sobie wyobrazić – z xDSD w kieszeni możesz swobodnie korzystać ze swojego smartfona, ciesząc się w pełni muzyką swoich ulubionych artystów.

Przewodowo, dzięki przejściówkom USB OTG albo Lightning CCK można uwolnić maksymalny poziom możliwości sonicznych drzemiących w xDSD, odgrywając plik DSD, PCM i MQA ze smartfonów czy też tabletów.

3.5 milimetrowe wejście coaksialne / TOSLINK umożliwia bezpośrednie podłączenie urządzeń takich jak odtwarzacze przenośne, telewizory czy też napędy CD i wykorzystanie pełni walorów sygnału, którego wartość może sięgnąć nawet 192kHz / 24bit.

img_1805

Wielobitowość oznacza muzykalność
Słuchanie przez słuchawki bywa męczące i powoduje powstawanie ubytków w aparacie słuchu.

Ale nie w wypadku xDSD. Czas upływający na odsłuchu w tym wypadku jest bardzo imersywny. Słuchacz bez zbędnego podgłaśniania jest się w stanie z łatwością wczuć w muzyczny świat pełen realistycznych, naturalnych dźwięków. Tutaj klasyczny fortepian marki Steinway brzmi prawdziwie, organicznie, a nie jakby był wykonany ze szkła.

Aby przedstawić tak muzykalny spektakl, każdy techniczny aspekt odgrywanego dźwięku musi być obecny i prawidłowy. Dzięki użyciu multibitowego przetwornika D/A 1793 marki Burr-Brown, udało się osiągnąć wyjątkowy realizm brzmieniowy, przy jednoczesnym zachowaniu wyjątkowej muzykalności. W połączeniu z femto-sekundowym zegarem taktującym GMT i inteligentnym układem buforującym, znanym wcześniej z flagowego przetwornika ARM, zespołowi inżynieryjnemu iFi udało się upakować niesamowitą porcję high-endowej technologii w produkcie mieszczącym się w zaciśniętej pięści.

Perfekcyjny tak dla MQA, ja i innych
Portal Tidal wraz z uruchomieniem opcji Masters (MQA) zredefiniował pojęcie nowoczesnego serwisu strumieniującego wysokiej jakości. xDSD jest prosto z pudełka gotowy do natywnej obsługi wspomnianego formatu. Wystarczy wpiąć przetwornik do laptopa/PC z zainstalowanym Tidalem i sprawdzić w opcjach tego ostatniego, czy pojawiała się opcja wyjścia obsługującego format MQA. I gotowe!

Swoim klientom proponujemy również wersję obwodowego firmwaru, która optymalizuje działanie z lokalnymi plikami najwyższej gęstości, takimi jak 22.57MHz DSD oraz 768Hz PCM. Znosi on jednak obsługę formatu MQA.

img_1802

Perfekcyjny tak dla MQA, ja i innych
Portal Tidal wraz z uruchomieniem opcji Masters (MQA) zredefiniował pojęcie nowoczesnego serwisu strumieniującego wysokiej jakości. xDSD jest prosto z pudełka gotowy do natywnej obsługi wspomnianego formatu. Wystarczy wpiąć przetwornik do laptopa/PC z zainstalowanym Tidalem i sprawdzić w opcjach tego ostatniego, czy pojawiała się opcja wyjścia obsługującego format MQA. I gotowe!

Swoim klientom proponujemy również wersję obwodowego firmwaru, która optymalizuje działanie z lokalnymi plikami najwyższej gęstości, takimi jak 22.57MHz DSD oraz 768Hz PCM. Znosi on jednak obsługę formatu MQA.

Studyjny dźwięk z technologiami 3D+ Matrix and XBass+
Każdy powinien być w stanie usłyszeć muzykę tak, jak nagrano ją ostatecznie w studiu. Technologie 3D+ Matrix and XBass+ ułatwiają osiągnięcie tego celu z użyciem Twoich własnych słuchawek!

Większość nagrań jest realizowanych z myślą o odtwarzaniu jej na głośnikach stereofonicznych. W wyniku tego większość muzyki odsłuchiwana przy pomocy słuchawek sprawia wrażenie grania „wewnątrz głowy”. Dzięki analogowemu filtrowi 3D+ Matrix przywrócona zostaje prawidłowa lokalizacja źródeł pozornych dźwięku, które zaczynają się ujawniać „w pomieszczeniu”, a nie „siedzi” wewnątrz głowy słuchacza.

Innym razem, zwłaszcza w wypadku słuchawek o konstrukcji otwartej, może dojść do sytuacji niedostatecznej reprodukcji najniższych rejestrów. Technologia XBass+ pozwala przywrócić niski, czysty i zwarty bas, dzięki czemu utwory otrzymują odpowiednie dociążenie, bez zbędnej eskalacji w kierunku średnicy dźwięku. Od teraz muzyka elektroniczna, drum & bass czy też pop zabrzmią z pożądanym przytupem.

Usłysz swoją muzykę tak jak ją stworzono w studiu nagraniowym.

img_1804
Czysty sygnał wyjściowy dla najlepszych osiągów
Gdziekolwiek tylko tego chcesz, w domu czy w samochodzie, z użyciem trybu line-out w pełni ominiesz kontrolę głośności oraz filtry 3D+ Matrix i XBass+. Dzięki temu będziesz mógł osiągnąć maksimum brzmieniowych osiągów, wysyłając czysty, referencyjny sygnał analogowy do urządzeń takich jak chociażby wzmacniacze zintegrowane. Im droższy będzie system docelowy, tym w pełniejszy sposób przetwornik xDSD zaprezentuje swoje nadzwyczajne możliwości sonicznych.

Wzmacniacz w technologii Cyberdrive dla zapewnienia najniższego poziomu szumów
Problem z wysterowaniem dużych słuchawek wokułusznych? Nie z xDSD. Nowy przetwornik iFi jest w stanie napędzić praktycznie wszystkie słuchawki do poziomu zdecydowanie przewyższającego zdrowe maksimum (co oczywiście nie jest zalecane). A co z szumiącymi słuchawkami dousznymi? I na nie xDSD ma dobry sposób.

Wzmacniacz słuchawkowy Cyberdrive jest jednym z wyznaczników technologicznych nowej serii X marki iFi Audio. W pełni analogowy układ wzmacniacza jest tu oddany pod pełną kontrolę cyfrowego sterownika, dostosowującego parametry pracy stosownie do wykrytych warunków.

Nieważne, czy używasz ultra-czułych monitorów dousznych, czy też trudnych do napędzenia słuchawek nausznych – z xDSD wystarczy ustawić głośność potencjometrem. Układ Cyberdrive zrobi za Ciebie resztę!

img_1807
Nowy system zarządzania baterią Cyberdrive
Nie ma nic gorszego od wyczerpania baterii w środku ulubionego utworu. xDSD wykorzystuje oddzielne złącze micro USB, dzięki czemu nie powoduje od zużycia energii podłączonego smartfona. Od teraz Twój przetwornik w żaden sposób nie wpłynie negatywnie na żywotność Twojego telefonu czy też tabletu.

Nowa bateria litowo-polimerowa o parametrze pracy 3.8V / 2200mAh oferuje aż o 12% lepsze osiągi od standardowych rozwiązań tego typu. W zależności od podłączonych słuchawek, czas odsłuchu może sięgnąć 10 godzin przy sygnale SPDiF,  8 godzin przy połączeniu bezprzewodowym lub 6, gdy wykorzystujemy złącze USB.
.

Dane techniczne
 • Syganł USB: PCM768kHz & DSD512 (24.6/22.6MHz)
 • Sygnał S/PDIF Coaxial i Optical: do 192kHz/24Bit
 • Zakres dynamiczny: > 113dB (A)
 • Kontrola głośności: od -101dB do 0dB w krokach o 1dB
 • Moc wyjściowa:
  2.82V/500 mW przy 16 Ohm
  3.7V/270mW przy 50 Ohm
  3.8V/48 mW przy 300 Ohm
  3.8V/24 mW przy 600 Ohm
 • Sygnał line-out: > 2.1V przy 0dBFS
 • Poziom zniekształceń THD (1V/16R): < 0.005%
 • Impedancja wyjściowa: < 1 Ohm
 • Bateria: 3.8V/2200mAh
 • Wymiary: 95 (dł.) x66.5 (szer.) x19 (wys.) mm
 • Waga: 127g