HEGEL RÖST
Wzmacniacz z AirPlay

mohican_0
HEGEL MOHICAN
Odtwarzacz CD
Październik 27, 2016
rost_0

“Chcieliśmy stworzyć coś pięknego. Nie tylko pięknie brzmiącego i wyglądającego, ale i oferującego szeroką gamę wejść do podłączania różnych źródeł muzyki.

Röst to ucieleśnienie naszych założeń. To także suma wszystkiego, czego do tej pory nauczyliśmy się w tej branży. To jedyny wzmacniacz jakiego większość miłośników muzyki potrzebuje. To coś, co niemal każdy chciałby postawić na górnej półce swojego stolika”
-Hegel Music System AS

rost_2
HEGEL RÖST – Wzmacniacz zintegrowany z obsługą AirPlay oraz możliwością sterowania przez domową sieć

Wyobraź sobie niewielkie, świetnie wyglądające i niezwykle wszechstronne urządzenie, które jest na dodatek w stanie napędzić nawet najtrudniejsze kolumny jakie możesz sobie wymyślić.
Wyobraź sobie, że oferuje ono prawdziwy, naturalny dźwięk, że możesz używać go ze swoim  iPhonem, zintegrować z systemem inteligentnego domu i odtwarzać każdą muzykę tak, jak wymyślili sobie jej twórcy. Żadnych zniekształceń wprowadzanych do muzyki, żadnych zakłóceń estetycznych w Twoim dopieszczonym wnętrzu. Widzisz to oczami wyobraźni? Właśnie wymarzyłeś sobie Rösta.

Pełna kontrola

Röst to nazwa jednej z najpiękniejszych norweskich wysp położonej na dalekiej północy w archipelagu Lofoty, tak daleko od stałego lądu, jak to tylko możliwe. Nazwa doskonale tu pasuje.
Röst może także znaczyć „głos”. I faktycznie – nasz nowy wzmacniacz zintegrowany Röst to prawdziwy „głos Hegla”.
Dzięki opatentowanemu rozwiązaniu SoundEngine, wysokiej klasy sekcji przedwzmacniacza i starannie zaprojektowanemu przetwornikowi cyfrowo-analogowemu Röst brzmi naturalnie, płynnie i dynamicznie. Potrafi wydobyć z nagrań mnóstwo drobnych detali, które budują wrażenie uczestnictwa w muzycznym wydarzeniu, a jednocześnie oferuje potężny, nisko schodzący bas.
Bogactwo złączy umożliwi Ci podłączenie do Rösta dowolnego źródła: odtwarzacza CD, streamera czy komputera. A może preferujesz Google Cast Audio? Żaden problem! Korzystając z AirPlay do naszej nowej integry podłączysz także swojego iPhone’a, Macbooka czy nawet AppleTV. A możesz zechcesz zintegrować urządzenie z systemem Sonos Connect? Proszę bardzo – wybór należy do Ciebie.

Hegel Röst został zaprojektowany tak, by nawet zwykłe urządzenia codziennego użytku zastosowane jako źródła sygnału muzycznego brzmiały tak dobrze, jak to tylko możliwe, a jednocześnie by źródła audiofilskie brzmiały jeszcze lepiej niż do tej pory. By to osiągnąć stosujemy rozwiązania opracowane przez zespół inżynierów Hegla.
Röst jest dostępny w fantastycznej, wykonanej ze stali i z aluminium obudowie malowanej na biało. Nawet jego gałki zostały wykonane z aluminium, co łatwo wyczujesz pod palcami. Razem z białym, lekko przyciemnianym wyświetlaczem OLED obudowa tworzy całość, którą będziesz chciał postawić w eksponowanym miejscu. Urządzenie może współpracować zarówno z kolumnami, jak i ze słuchawkami.
Do wyposażenia Rösta należy wykonany z bloku aluminium pilot zdalnego sterowania, ale sterowanie może się także odbywać poprzez domową sieć. Istnieje także możliwość integracji tego urządzenia z większością systemów inteligentnego domu.

SPECYFIKACJA

Moc: 2 x 75 W/8 Ω
Wejścia analogowe: 1 x zbalansowane (XLR), 1 x niezbalansowane (RCA), 1 x dla kina domowego
Wyjście analogowe: 1 x regulowane wyjście liniowe (RCA)
Wejścia cyfrowe: 1 x koaksjalne, 3 x optyczne, 1 x USB, 1 x ethernet (RJ45)
Wejście do sterowania urządzeniem: 1 x ethernet (RJ45) – służy do sterowania i do streamowania muzyki
Pasmo przenoszenie: 5 Hz – 180 kHz
Stosunek sygnał/szum: > 100 dB
Przesłuch między kanałami: < – 100 dB
Współczynnik tłumienia: > 2000
Wymiary: 8 cm (10 cm razem ze nóżkami) x 43 cm x 31 cm (W x S x G)
Waga: 12 kg (brutto)

Podana specyfikacja może ulec zmianie